جدیدترین مطالب

کولر آبی سلولزی پلیمری چیست؟

کولر سلولزی پلیمری

کولر آبی سلولزی پلیمری چیست؟

یکی از جدیدترین و به روزترین سیستم های سرمایشی، کولر سلولزی پلیمری است. همان گونه که از نام این نسل از سیستم های خنک کننده بر می آید با توجه به میزان هوادهی و ظرفیت، این سیستم ها برای کاربری های تجاری و صنعتی و سالن های بزرگ تولیدی بسیار کارآمد هستند.

این مدل از کولر، به دلیل حذف قطعات مکانیکی نظیر پولی، تسمه، محفظه‌ی حلزونی و یاتاقان ها نیاز به سرویس و نگهداری نداشته و با توجه به بدنه پلیمری فاقد هرگونه صدا و لرزش می باشد.

بدنه ی پلیمری دستگاه علاوه بر کاهش وزن چشمگیر دستگاه، در برابر شرایط جوی و تابش مستقیم نور خورشید، مقاومت بسیار بالایی دارد. بستر پد سلولزی، از مرغوبترین سلولز موجود تهیه شده است که لایه خارجی آن آغشته به لمینت ضد رسوب جهت افزایش راندمان و بهره وری بالا می باشد و در نواحی که سختی آب بالا باشد با توجه به وجود پمپ تخلیه که به صورت اتوماتیک اقدام به تخلیه آب تشت و آبگیری مجدد می نماید، می توان با خیالی آسوده در دوره طولانی مدت، از آن استفاده نمود. با توجه به پلتفرم خاص فن آکسیال ، می توان در هر دو جهت دمش و مکش از این مدل از کولرها استفاده نمود. قابلیت تغییر دور که باعث تنظیم حجم هوادهی دقیق این کولرها می باشد، باعث آسایش و راحتی هر چه بیشتر شده است.

این نسل از کولرها در مدل های بالازن، پایین زن و روبروزن ارائه می شود و دارای خروجی با سطح مقطع گرد و چهارگوش جهت اتصال به سیستم کانال کشی بی نیاز از واسط یا برزنت ساخته می شود. به منظور تسهیل در حمل و نقل و عبور از مکان های با عرض کم جهت نصب در پشت بام یا تراس، این مدل از کولرها در مدل دمونتاژ نیز موجود بوده و شامل دو پک بسته بندی شده مستقل می باشد، که با توجه به نقشه مونتاژ که همراه با دستگاه ارسال میشود، می توان در کمترین زمان ممکن و به راحتی آن را مونتاژ و آماده به کار نمود.

کولر سلولزی پلیمری

نحوه عملکرد کولر سلولزی پلیمری

نحوه عملکرد کولرسلولزی پلیمری مانند سایر کولرهای آبی با استفاده از تبخیر آب است . هوای گرم محیط در تماس با پدهای مرطوب کولر گرمای خود را به آب داده و خنک می شود و سبب تبخیر آب می شود. در این سیستم، آنتالپی تبخیر بالای آب فاکتور اساسی کارکرد سیستم است چرا که سبب خنک سازی هوای گرم تا دمای پایینی می شود.

جنس بدنه کولرسلولزی پلیمری

با توجه به این که بدنه این سیستم های سرمایشی تبخیری از پلیمر ساخته شده، مقاومت بدنه در برابر آب و سایر فاکتورهای محیطی بسیار بالاتر از کولر های معمولی است. در کولرهای آبی معمولی با بدنه فلزی معمولا بدنه پس از مدتی در تماس با اب دچار پوسیدگی می شود. اما جنس پلیمری بدنه این کولرها سبب افزایش عمر مفید دستگاه شده است. به علاوه،نمی توان زیبایی ظاهری و وزن پایین این بدنه ها را فراموش کرد.

پدهای خنک کننده کولر سلولزی پلیمری

کولرهای آبی معمولی که با پوشال های معمولی کار می کنند معمولا پس از مدت کوتاهی راندمان خنک سازی خود را از دست می دهند. چرا که پوشال ها پس از مدتی در تماس با آب خراب می شوند. پدهای سلولزی از ورقه های کاغذی سلولزی ساخته شده اند.

مزایای این پدها را به اختصار چنین می توان عنوان کرد:

• ساختار منظم این پدها باعث می شود هوا در داخل پدها حبس شده و به صورت کامل با آب در تماس باشد.
• میزان جذب آب در این پدها به حداکثر رسیده است تا راندمان خنک سازی را ارتقا بخشد.
• عمر مفید پدهای خنک کننده سلولزی بسیار بالاتر از پوشال های معمولی (3 الی 5 سال عمر مفید) است.
• پدهای سلولزی به عنوان یک فیلتر هوا در داخل کولر صنعتی سلولزی پلیمری عمل می کنند. بناراین آلودگی ها و گرد و غبار موجود در هوا را جذب کرده و در خود نگه می دارند.
• رسوب زدایی پدهای سلولزی بسیار آسان صورت می پذیرد.
• نصب اولیه و تعویض این نسل از پدهای خنک کننده بسیار آسان است.
• استفاده از پدهای سلولزی خنک کننده می تواند سبب تنفسی سالم در محیط های به خصوص صنعتی گردد.
• قمیت پدهای سلولزی بسیار مقرون به صرفه است.
• میزان هدررفت آب در این پدها با استفاده از ساختار شبکه ای و زوایای تخصصی به حداقل رسیده است.

مزایای کولرهای پلیمری سلولزی

 1. کاهش 70% برق
 2. حذف حلزون و پولی و یاتاقان و تسمه پروانه که 60% تعمیرات رو شامل میگردد.
 3. بدلیل سیستم هوشمند اینورتر که دارای 6 عدد اعلام خطا داخل نمایشگر میباشد.
 4. جریان اضافه بار موتور عدم وجود آب تشتک
 5. کلیه عیوب بوجود آمده رو قبل از خرابی داخل نمایشگر هشدار داده و برق سیستم رو قطع مینماید.
 6. استفاده از مرغوب ترین پدهای سلولزی در کولر، موجب جذب بالای آب در پدها شده که میزان خنک کنندگی کولر را در بالاترین حد تامین می کند، همچنین نیاز به تعویض هرساله‌ پوشال که در کولرهای آبی معمول و مرسوم است را مرتفع می‌کند.
 7. امکان استفاده از اینورتر جهت ارتقای راندمان خنک سازی با استفاده از تغییر نحوه عملکرد کمپرسور و خروج از حالت روشن خاموش (On/Off)
 8. افزایش بهره وری در مصرف انرژی با استفاده از نصب اینورتر که با حذف استارت مداوم کمپرسور سبب کاهش مصرف برق و در نتیجه کاهش هزینه های ناشی از آن می شود.
 9. طراحی شده در ظرفیت های متفاوت برای کابری های متفاوت، و در برخی از مدل ها امکان تنظیم چندین ظرفیت بصورت دستی یا با استفاده از ریموت کنترل تعبیه شده است.
 10. هوشمند سازی سیستم کولرسلولزی پلیمری جهت حصول قابلیت کنترل از راه دور سیستم توسط اپلیکیشن های مخصوص
 11. استفاده از ترموستات و سیستم ترمومتر هوشمند و اتوماتیک به طوری که درجه حرارت مورد نظر را تنظیم کرده و از وارد شدن فشار مضاعف بر روی کولر می کاهد. بنابراین سیستم دیرتر دچار سایش و خرابی می گردد.
 12. عمر مفید بالا به دلیل انتخاب بدنه، پد و اجزای داخلی با کیفیت و هم چنین قابلیت نصب اینورتر و سیستم هوشمند کنترل دما
 13. نصب بسیار آسان
 14. تعمیر و نگهداری کم هزینه و آسان
 15. امکان استفاده از دو نوع فن محوری یا اکسیال و سانتری فیوژ به منظور هوادگی به بالا و روبرو.

مشخصات کولر پلیمری سلولزی

 • پد تبخیری از جنس پد سلولزی
 • دارای پمپ مستغرق و بدون عارضه سوختگی
 • دارای فلوتر و مکانیزم توقف سیستم در صورت قطع جریان آب
 • طول عمر بالا، به لحاظ عدم پوسیدگی قطعات، با توجه به بدنه پلیمری
 • حداقل 30% افزایش راندمان تبخیر، نسبت به کولر آبی متداول
 • دارای 12 ظرفیت هوادهی (قابل تنظیم توسط کاربر) و دارای ریموت کنترل
 • 81% افزایش راندمان هوادهی نسبت به کولرهای آبی متداول (با توجه به مصرف برق یکسان)
 • انتخاب سیستم از نوع بالازن و روبرو زن با فن محوری (آکسیال) یا سانتریفیوژ به درخواست مشتری
 • افزایش بیش از 2 برابری، برآیند راندمان هوادهی نسبت به کولرهای آبی متداول (با توجه به مصرف برق یکسان)
 • کاهش استهلاک دستگاه به دلیل عدم استفاده از شفت – توربین، فولی و تسمه و در نتیجه کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری
 • دارای مکانیزم تخلیه خودکار آب سخت، به منظور افزایش طول عمر پنل های تبخیری و افزایش بازدهی بی نیاز از مراجعه به محل نصب دستگاه
 • قابلیت تغییر دور الکتروموتور (ظرفیت هوادهی) در 3 پله ظرفیتی (قابل تنظیم توسط کاربر و یا بصورت اتوماتیک و دارای ریموت کنترل)

موارد استفاده از کولر پلیمری سلولزی

 • سالن های صنعتی
 • واحدهای تجاری
 • واحدهای مسکونی
 • سالن های ورزشی

وجود پمپ تخلیه آب در دستگاه سبب شده است که مصرف کننده در مناطقی که سختی آب بالا است، امکان تخلیه آب کولر را به صورت اتوماتیک داشته باشد. طراحی پلتفرم خاص فن آکسیال و وجود اینورتر در کولر امکان دمش و مکش را برای دستگاه فراهم کرده است که مصرف کننده با توجه به نیاز خود میتواند از هر دو حالت استفاده کند. طراحی کولر در 12 دور از دیگر قابلیت های خاص این دستگاه است که این امکان را فراهم میکند که بنا بر شرایط جوی کشور و محل مورد استفاده، دور دستگاه تنظیم شود.

کاربران گرامی :

تیم فنی مهندسی و خدماتی تاسیسات مهندسی کاشان، آماده ارائه بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات در این زمینه به شما بزرگواران می‌باشد. جهت دریافت مشاوره یا بهره‌مندی از خدمات ما، با شماره 09131615848 تماس حاصل فرمایید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید

  ورود