در سيستم‌هاي گرمايشي متداول، تا 70% گرما نزديك سقف جمع مي‌شود و نزديك كف دماي پايين‌تري را داريم. اين شرايط محيطي با آسايش ما مطابقت ندارد. ما هنگامي آسوده‌تريم كه پاي ما گرم و سر ما خنك‌تر باشد. بنابراين گرما بايد در جايي توليد شود كه به آن بيشتر نياز است، يعني در كف.
سيستم گرمايش كفي انقلابي در نحوه‌ي گرم‌كردن ساختمان‌هاست. در اين سيستم، گردش آب گرم از درون شبكه‌اي از لوله‌هایی كه در زير كف نصب شده‌اند، حرارت را به آرامي توزيع مي‌كند.


در سيستم گرمايش كفي شبكه لوله تمام كف را پوشش مي‌دهد و بدين ترتيب توزيع حرارت بصورت يكنواخت است. حداكثر دماي كف در اين سيستم 29 درجه‌ي سانتيگراد است. آب گرم ورودي با دماي حدود40 درجه‌ي سانتيگراد از طريق موتورخانه، پكيج، يا كلكتورهاي خورشيدي تامين، و از طريق كلكتورهاي ويژه توزيع مي‌شود. سيستم گرمايش كفي براي كف‌هاي مختلف با پوشش‌هاي متفاوت از جمله سنگ، سراميك، پاركت، و موكت مناسب است.

احساس مطبوعي را كه سيستم گرمايش كفي فراهم مي‌كند، تنها با تجربه قابل لمس است. تغييرات دما در سيستم‌هاي گرمايشي با رادياتور بخاطر توزيع نامناسب حرارت بسيار زياد است اما در سيستم گرمايش كفي، حرارت به آرامي و به صورت يكنواخت توزيع مي‌شود و با موازنه‌ي چهار عامل اصلي راحتي – يعني دماي محيط، گرمايش تابشي، جريان هوا، و رطوبت نسبي – براي انسان احساس مطبوعي فراهم مي‌شود.
سيستم گرمايش كفي در كشورهاي صنعتي به صورت جزيي از معماري مدرن بدل شده است و با نرخ سالانه 20% گسترش مي‌يابد.

پروفيل دمايي سيستم گرمايش کفي به پروفيل ايده آل بسيار نزديک است. گرما به آرامي از کف به سمت سقف منتشر ميشود. پاي گرم و سر خنک، به سلامت کمک مي کند.

سیستم گرمایش از کف مزایای بسیار در مقایسه با سایر سیستم های گرمایش خصوصاًسیستم هوای اجباری دارد.

آسایش- سیستم گرمایش از کف انسانها، وسایل خانه و سایر اجسام را گرم می کند. تا زمانی که اشیاء وسطح های داخل اتاق گرم هستند حرارت بدن انسان به اشیاء داخل اتاق منتقل نمی شود. این سیستم با تبدیل کردن کف به پانل های تشعشعی ومنطقه بندی آن آسایش را برای ساکنین به ارمغان می آورد. این سیستم قابلیت گرم کردن فضاهایی که به سختی گرم می شوند مانند حمام،راهروها و پارکینگ را به راحتی دارد. این سیستم یک سیستم ایده آل برای خانه های امروزی که دارای سقف های بلند و پنجره های بزرگ هستند می باشد. سیستم آسایش گرما را در نزدیکی زمین یعنی جایی که انسان به آن نیاز دارد متمرکز می کند.

بازدهی- سیستم گرمایش از کف مقرون به صرفه ترین سیستم موجود می باشد. این سیستم بر مبنای دمای کاری پایین کار کرده و قابلیت تنظیم دمای هر اتاق به صورت جداگانه را دارد. به دلیل گرم کردن مستقیم افراد و اشیاء در این سیستم (در مقایسه با سیستم هوای اجباری)آسایش با تنظیم ترموستات در دمای پایین تری حاصل می گردد. سیستم گرمایش از کف دارای صرفه جویی در مصرف انرژی حدود 30٪ در مقایسه با سایر سیستم ها(هوای اجباری) است. ساختمانهای با سقفهای بلند، پنجره های عریض و نرخ تعویض هوای بالا و یا ترکیبی از این عوامل دارای میزان صرفه جویی بیشتری هستند. میزان صرفه جویی به عواملی ماننند کار بری ساختمان، طراحی و مصالح آن بسیار وابسته است.

پاک و سالم- به علت وابسته نبودن سیستم گرمایش از کف به گردش هوا (بر خلاف سیستم هوای اجباری) ذرات گرد و غبار در فضای خانه پراکنده نمی  شوند. تابش همچنین تا حد زیادی باعث‌کاهش در گسترش دیگر ذرات موجود در هوا مانند گرده ها می‌شود.

بی صدا-  سیستم گرمایش از کف در هنگام کارکرد عملاً بی صدا میباشد.هیج صدای فن یا لرزش کانال یا صدای عبور آب از لوله ای وجود ندارد.

آزادی کامل در طراحی و دکوراسیون- به علت گرمایش از کف فضایی که توسط فن کویل و رادیاتور گرفته می شود در اختیار شما قرار می گیرد.

زیبا و دل انگیز- از آنجا که سیستم گرمایش از کف تقریباً یک سیستم نامر ئی است دیگر در خانه شما جایی برای دریچه های هوای کثیف و یا بلوک های رادیاتور حجیم که باعث جذب کثیفی می شوند وجود ندارد.

هزینه نگهداری پایین- گرمایش از کف قطعات متحرک بسیار کمی دارد. در این سیستم هیچگونه فن یا بادزن که نیاز به تعویض داشته باشد وجود ندارد.همچنین هیچگونه کانالی جهت تمیز کردن در این سیستم نمی باشد.

بالا بردن ارزش ملک-در بسیاری از نقاط کشور خانه هایی با سیستم گرمایش از کف در مقایسه با خانه هایی که از سیستم های دیگر جهت گرمایش استفاده می کنند گران تر هستند. تقریباً در تمام موارد این سیستم باعث جذب خریدار می شود.

ایده آل برای کف های بتونی- سیستم گرمایش از کف بهترین گزینه برای زیر زمین هاست. این کف ها به صورت سنتی برای گرم کردن  با مشکل مواجه می شوند.این سیستم به بهترین شکل ممکن این کف ها را به مکانی گرم و راحت تبدیل می کند.

کف های تمیز خشک و ایمن- به علت گرم بودن کف، تمیز کردن آن سریع و راحت انجام می شود. خشک شدن سریع از به وجود آمدن سطوح لغزنده جلوگیری می کند. به خصوص در فضاهایی مثل حمام که امکان لیز خوردن و آسیب دیدن افراد وجود دارد.

منبع گرما- این سیستم میتواند به وسیله منابع انرژی مختلف مانند گاز ، گازوییل، الکتریسیته، زمین گرمایی، خورشیدی و چوب به راحتی کار کرده زیرا تنها چیزی که این سیستم نیاز دارد آب گرم است.

این لیست شامل کلیه مزایای  این سیستم نیست. این لیست تنها یکی از بیشمار مزیت هایی است که باعث شده سیستم گرمایش از کف بهترین گزینه برای ساختمان باشد.

    سبد خرید

    ورود