هیتر گازی یک نوع تجهیزات گرمایشی می باشد، که مستقل از سیستم موتورخانه مرکزی است، هوا را مستقیم گرم می کند و به نوعی ایجاد فضای گرم موضعی می کند. در بین روش هایی که برای گرمایش محیط های صنعتی وجود دارد هیتر گازی یکی از بهترین روش های گرمایشی برای گرم کردن محیط های صنعتی و تجاری می باشد. این دستگاه از طریق فن دمنده که در پشت آن قرار دارد باد گرم را به فضا پرتاب می کند و در برخی از آنها با کنترل اتوماتیک دما می تواند دمای فضا را کنترل کند. در هیترهای گازی به علت وجود فن انتقال حرارت انتقال گرما به سرعت و با مقدار بیشتری انجام می شود.هیتر گازی، هزینه کمتری نسبت به سایر سیستم های گرمایشی صنعتی دارد، نیاز به تحمیل هزینه های تاسیسات و لوله کشی در زمان ساخت بنا نمی باشد. درضمن هزینه تعمیرات و نگهداری ان کم می باشد و تعمیر قطعات هیتر یا تعویض آن نسبت به سیستم تهویه مطبوع و سایر سیستم های گرمایشی، مقرون به صرفه است. هیتر های گازی قابلیت جا به جایی و تغییر مکان را دارند و به سرعت محیط را گرم می کنند. استفاده از هیتر گازی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود،به دفع آلودگی محیط کمک می کنند و ایمنی بالایی دارند.

هیتر گازی

دلایل استفاده ازهیترگازی

هیتر گازی یکی از پرمصرف ترین وسایل گرمایشی گازی در فصول سرد، بخصوص برای استفاده در متراژهای بالاست. با توجه به وجود منابع عظیم گازی در کشور ما و البته گستردگی شبکه گازرسانی میتوان از هیتر گازی برای ایجاد گرما در سالن های بزرگ، مساجد، کارگاه های صنعتی و … استفاده کرد.هیترهای گازی در ظرفیت ها و مدل های مختلف تولید می شوند؛ اولین مؤلفه در انتخاب هیتر گازی مناسب، توجه به فن دار و بدون فن بودن این محصول است.

انواع هیترگازی:

هیترگازیفن دار:

وجود فن در هیترهای گازی فن دار باعث می شود تا گازهای ناشی از احتراق (که معمولا هیترهای گازی فن دار دارای محفظه احتراق باز می باشند) به راحتی تخلیه شوند و پخش هوای گرم نیز با سهولت بیشتری امکان می پذیرد.

هیترگازیبدون فن:

در مقابل هیترهای گازی فن دار، هیترهای گازی بدون فن قرار دارند که معمولا برای تخلیه گازهای احتراق و مواد سمی و مضر، از دودکش استفاده می کنند.

مقایسه هیترفن داربا بدونفن:

هیترهای گازی فن دار از محدودیت نصب مکانی کمتری برخوردارند. این هیترها را می توان با در نظر گرفتن شرایط ایمنی تقریبا در هر سالن و مساحت بزرگی نصب کرد؛ در حالیکه هیترهای گازی بدون فن باید در فضاهایی که محل نصب دودکش تعبیه شده است نصب گردد.
هیترهای گازی معمولا در انواع ایستاده، کابینتی، تابشی و … تولید می گردند. هیترهای تابشی نیز یکی از پرمصرف ترین انواع هیتر گازی می باشند. این هیترها از طریق روش تابش و با توزیع یکنواخت گرما، تمام مساحت مورد نظر را گرما می بخشند و اختلاف دما در نقاط مختلف محیطی که قرار است گرم شود به چشم نمی خورد.

مدل هایهیترگازی انرژی:

_هیتر گازی فن دار مدل 620 انرژی
-هیتر گازی فن دار مدل 625 انرژی
-هیتر گازی فن دار مدل 640 انرژی

هیترگازیفندار 620 انرژی

هیترگازیفندار 625 انرژی

توجه : بخاري انرژي مدل ٦٢٠ و ٦٢٥ دقيقا مشابه بوده و هيچ تفاوتي ندارد.

راندمان حرارتی بالا ،صدا در محدوده ی مجاز ، به حداقل رسانیدن زمان گرمایش و طراحی زیبا از جمله ویژگی های این مدل از هیتر های گازی انرژی می باشد .
با توجه به احتراق کاملاً مناسب و سطح تماس موثر در مبدل حرارتی هیتر گازی مدل 625 ، این مدل از هیترهای گازی به راندمان حرارتی بالاتر از 80 درصد دست یافته است که در محدوده هیترهای گازی با راندمان بسیار مناسب قرار می گیرد. همچنین با استفاده از فن آکسیال ((فن محوری یا Axial fan) به فنی گفته می‌شود که در آن جریان هوا اساساً موازی محور پروانه‌است) مطابق استانداردهای موجود در این محصول سطح صدای کارکرد هیتر در محدوده مجاز قرار گرفته که برای کاربرد های خاص مانند سالن اجتماعات و سخنرانی هاانتخابی ایدآل می باشد.
در صورت انتخاب صحیح با توجه به گردش هوای سالن و جابجایی مناسب آن ، دمای فضا سریع به مقدار تنظیم شده می رسد . طراحی این محصول از لحاظ زیبایی و رنگ ، می تواند همگونی بسیار مناسب با دکور فضای مورد استفاده را داشته باشد .در طراحی و تولید هیتر گازی 625 سعی گردید تمامی الزامات فنی ، کیفی و ظاهری که در محصول نام آشنای انرژی وجود داشت رعایت گردد . این هیتر گازی در مقایسه با مدل های قدیمی تر دارای ظرفیت کمتری می باشد که برای استفاده در فضاهای کوچکتر (فضای تقریبی 450متر مکعب ) مناسب می باشد .
هیتر گازی 625 که از نوع فن دار با مشعل اتمسفریک می باشد برای گرمایش فضاهای تجاری مانند : فروشگاه ، مراکز خرید ، نمایشگاه ، حسینیه و مساجد ، کارگاه های آموزشی ، کتابخانه ، سالن غذاخوری ، سالن انتظار درمانگاه و بیمارستان می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

هیترگازیفندار 640 انرژی:

هیتر گازی که مناسب 800 متر مکعب می باشد و با استفاده از انرژی گاز و پرتاب فن اکسیال ((فن محوری یا Axial fan) به فنی گفته می‌شود که در آن جریان هوا اساساً موازی محور پروانه ‌است) محیط های بزرگ را بصورت ایمن گرم می کند. این دستگاه دارای قدرت حرارتی 45000 کیلوکالری در ساعت بوده و به لحاظ استفاده از فن جهت پرتاب باد گرم ، محیط را سریعتر گرم می کند و قابلیت استفاده در فضاهای بزرگتر را دارد.
فضایی که با این هیتر قابل گرم کردن است 500 تا 800 مترمکعب است این بدان معنی است که در صورت استفاده از این دستگاه در سالنی با ارتفاع سقف 3 متر می تواند تا حدود 270 مترمربع را گرم کند.
از ویژگیهای این مدل ، علاوه بر سیستم گرمایش توسط فن ، ایمن بودن و بدنه سرد آن است. هیتر های کارگاهی و صنعتی عموما با گرم شدن کوره داخلی و انتقال گرما از طریق بدنه محیط را گرم می کنند در صورتی که این دستگاه فن پس از عبور هوای محیط از شبکه های داخلی موجب گرم شدن دستگاه می شود.
تنظیم زاویه پرتاب باد با چپ و راست و یا به بالا و پایین در این دستگاه امکان پذیر است. فن دستگاه مجهز به فیوز ایمنی و دستگاه مجهز به کلید خاموش/روشن است.

نکات پس از خریدهیتر گازی:

دودکش هيترهای گازی انرژی در طول مسير و به خصوص در عبور از جدار سقف يا ديوار نسبت به مواد قابل اشتعال دارای فاصله ايمني کافي و حتی الامکان دارای عایق حرارتی مناسب باشد زیرا در صورت عدم رعایت این موضوع گرمای دودکش هیتر در مجاورت با مواد قابل اشتعال می تواند باعث ایجاد خطر آتش سوزی گردد.


    سبد خرید

    ورود