پمپ آب در جکوزی که باعث گردش آب می شود را در بر می گیرد که به آن “پمپ خاموش” گفته می‌شود، پمپ جکوزی شما یک پمپ آب با جریان پایین است که آب را توزیع می‌کند. این پمپ نیست که در جکوزی شما قرار دارد. هدف آن تضمین جریان آب از طریق سیستم فیلتراسیون است و گرما از طریق آب توزیع می‌شود تا آن را تمیز و گرم نگه دارد.

در جکوزی ها برای ارسال آب با فشار به داخل جکوزی از پمپ جکوزی با سرعت بالا استفاده می شود، در حالی که برای به گردش در آوردن آب در حالت معمول، فیلتر کردن و گرم کردن آن از پمپ جکوزی سرعت پایین استفاده می شود. بدیهی است که در وضعیت دوم برای فیلتر کردن آب استخر سبد و محفظه صافی نیز به کار گرفته می شود.

 به عنوان یک قاعده سرانگشتی در جکوزی ها برای دستیابی به حداکثر بازده ممکن شدت جریان آب عبوری از هریک از فواره ها حداقل برای ۵۷ لیتر بر دقیقه باشد.

به طور معمول با بزرگ شدن اندازه پمپ جکوزی و افزایش ظرفیت آبدهی، مصرف انرژی و هزینه تعمیر و نگهداری آن نیز افزایش می یابد. بنابراین طراح صرفا به منظور شانه خالی کردن از مسئولیت محاسبات و افزایش ضریب اطمینان نباید پمپ جکوزی را بزرگ تر از آن چیزی که مورد نیاز است انتخاب کند.

 بازده پمپ جکوزی

یکی از روش های مقایسه بازده پمپ جکوزی، مقایسه ظرفیت آبدهی پمپ نسبت به توان مصرفی الکتروموتور است. با تقسیم حجم آب در گردش برتوان الکتریکی موتور می توان مقدار آب پمپ شده به ازای هر کیلو وات توان مصرفی موتور را به دست آورد.هرچه این عدد بزرگتر باشد به معنی آن است که به ازای توان الکتریکی ثابت حجم آب بیشتری پمپ شده است یا به عبارت دیگر بازده آن موتور بالاتر است.

پمپ جکوزی کوچک

نسبت به شرایط و استخرها پمپ های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال پمپ مورد استفاده برای باغ و خانگی قطعا نسبت به استخرهای عمومی کوچکتر و کم هزینه تر خواهد بود. ناگفته نماند به این منظور نباشد که هر پمپ جکوزی کوچک می تواند در استخر شما جای گرفته و فعالیت خودش را درست انجام دهد.

کاربرد پمپ جکوزی در استخر

پمپ جکوزی مورد استفاده در استخر ها، اساسی ترین رکن تصفیه آب استخر و جکوزی می باشد. حفظ سلامت و پاکیزگی آب استخر و جکوزی نیاز به سیستم سیرکولاسیون یا گردش آب متناسب با ظرفیت و نوع بهره برداری آنها دارد. گردش آب استخر یا جکوزی با عبور کردن از فیلتر و حذف مواد معلق آب و اضافه کردن مواد ضد عفونی کننده همراه است. گردش و سیرکوله آب استخر و جکوزی باعث عدم نیاز به تعویض آب حتی برای مدت زمان طولانی می شود.

انواع پمپ جکوزی یا استخر

  1. پمپ جکوزی یا استخر استرینر دار
  2. پمپ جکوزی یا استخر بدون استرینر

مزیت پمپ جکوزی:

شاید برای شما هم پیش آمده باشد از یک سطل خالی برای پر کردن آب باران آن را رها کرده‌اید، می‌دانید که آب راکد می‌تواند پشه‌ها و حشرات دیگر را نیز جذب کند و هم چنین باکتری را پرورش دهند. آب راکد می‌تواند بزرگ‌ترین دشمن یک جکوزی باشد، بنابراین مهم است که آب وان آب‌گرم شما در هر روز حرکت کافی داشته باشد. در حالی که جکوزی خود را با کلرین ضد عفونی می کنید ، باکتری‌ها را از زاد و ولد دور نگه می‌دارد حتی اگر پمپ آب‌گرم شما روی پمپ آب‌گرم شما تاثیری نداشته باشد، بنابراین آن‌ها به طور مساوی در سراسر وان داغ توزیع می‌شوند.

زمانی که برای رفتن به داخل جکوزی آماده هستید، نمی‌خواهید ساعت‌ها منتظر بمانید آن داغ شود خود شیرجه زدن در جکوزی می‌تواند هر وقت که وضعیت احساس می‌شود، یک رویداد عالی باشد. از آنجا که پمپ وان آب‌گرم، آب‌گرم و همچنین ضد عفونی‌کننده را توزیع می‌کند، یک قاعده کلی پیروی از توصیه‌های سازنده و یا ترک تلمبه برای حداقل ۸ ساعت در روز است. مطمئن شوید که به تنظیمات ایمنی اجازه دهید تا به طور خودکار آن را خاموش کند، بنابراین آب همیشه در دمای کامل برای شما است.

استفاده از پمپ جکوزی این امکان را به شما می دهد که هرگاه احساس خستگی و یا پریشانی داشته باشید بتوانید از آن در همان لحظه استفاده نمایید البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که برای صرفه جویی در انرژی آن را در حالت اتوماتیک قرار دهید.

    سبد خرید

    ورود