جدیدترین مطالب

جاروبرقی مرکزی چیست؟

جارو مرکزی

جاروبرقی مرکزی چیست؟

جارو برقی مرکزی یک سیستم مکنده استاندارد مرکزی به منظور نظافت ساختمان و ارسال زباله ها از طریق لوله های داخل دیوار به محلی دور از محل زندگی شما است. دستگاه درمحلی همچون موتورخانه، انباری، پارکینگ و تراس نصب می‌شود و با لوله های مخصوص به پریزهای مکنده ای که در ساختمان قرار می گیرد متصل می شود و با اتصال خرطومی به این پریزها عمل نظافت انجام می می‌گیرد. این سیستم برای تمام ساختمان ها از یک واحد کوچک تا آسمان خراش های بزرگ قابل اجرا می باشد.

– زمان مناسب براي اجراي لوله كشی و سيم كشی مدار فرمان جاروي مركزی همزمان با اجراي تاسيسات ساختمان مي باشد .
– نوع مكنده مركزي و تعداد آن نسبت به تعداد و متراژ واحدها استاندارد سازي مي شود.
– دستگاه مكنده مركزي به دو صورت، روي ديوار يا به صورت پايه دار روي زمين قابل نصب مي باشد.
– در ساختمان هاي تك واحدي امكان نصب دستگاه مكنده روي تراس،داخل کمددیواری،کابینت،سرویس و.. نيز وجود دارد. 

جارو برقی مرکزی

چرا جارو برقی مرکزی را انتخاب کنیم؟

 • بصورت هوشمند به نسبت تعداد کاربر تعداد موتو‌رهای درحال کار را تنظیم می کند.
 • به ساکنین واحدها با تغییر رنگ لامپ LED روی پریزها کارکرد دستگاه را اعلام میکند.
 • صرفه جویی در برق مصرفی بخاطر روشن شدن موتور به تعداد کاربرها
 • استفاده از سنسور حرارتی (thermo switch) برای خاموش کردن موتور جهت پیشگیری از آسیب دستگاه در شرایط دمایی بحرانی
 • مجهز به برد هوشمند با قابليت محاسبه كاركرد الكتروموتورها در هر بار استارت
 • موجود در ابعاد و اندازه های متنوع متناسب با هر ساختمانی
 • دستگاه‌در مدل های دیواری، ایستاده(زمینی) و بدنه استیل موجود می باشند که امکان نصب دستگاه در فضاهای با سقف کوتاه یا برای مناطق با رطوبت بالا را امکانپذیر می کند.
 • مجهز به مخزن زباله اهرمی و بي نياز از چفت و بست در مدل هاي پايه دار 
 • دستگاه‌ها با قدرت 1600 تا 6400 وات برای هر نوع سلیقه ای و متناسب با هر ساختمانی
 • عمر مفید بالای دستگاه ها به دلیل استفاده از قطعات صنعتی و موتورهای اروپایی DOMEL معروف به AEG آلمان

استاندارد سازی سیستم جارو برقی مرکزی

 استانداردسازی سیستم جارو برقی مرکزی در مرحله اول به معنی انتخاب درست مسیرهای لوله کشی و استفاده از مصالح استاندارد و در مرحله بعد انتخاب مدل و تعداد دستگاه مناسب برای ساختمان و جانمایی آن می باشد. متاسفانه اکثرا استانداردسازی را فقط بابت دستگاه های می دانند ولی در اصل کل سیستم جاروی مرکزی جهت گرفتن نتیجه بهتر و در نهایت رضایت مصرف کننده می بایست استاندارد گردد تا بجای یک دستگاه جاروی مرکزی استاندارد یک سیستم جاروی مرکزی استاندارد داشته باشیم. بطور مثال اگر ساختمان را به بدن تشبیه کنیم، جاروی مرکزی قلب و لوله کشی ها رگ های بدن خواهند بود. چنانچه در قسمتی از رگ ها بریدگی ، گرفتگی یا مشکلی وجود داشته باشد قلب هرچقدر هم کارش را درست انجام دهد مسلماً این موضوع بخشی و یا حتی کل بدن را با مشکل مواجه خواهد کرد. در سیستم جاروی مرکزی هم دقیقاً همینطور است و اگر پروسه اجرا و نصب درست اجرا نشود حتی یک دستگاه با کیفیت و استاندارد هم نمیتواند به درستی کار کند و جوابگوی نیاز مصرف کننده ها باشد. 

برای تحقق این هدف تولیدکنندگان با تولید دستگاه با کیفیت و استاندارد، مجریان تاسیسات و نصب با اجرای دقیق لوله کشی ها ونصب ، کارفرمایان با انتخاب صحیح و در نظر گرفتن منافع مصرف کننده و مصرف کنندگان نیز با انتقادات و پیشنهادات سازنده میتوانند تاثیرگذار باشند.

مزایای جارو برقی مرکزی

1- محیطی عاری از گرد و خاک و بوی ناخوشایند : به دلیل این که موتور جارومرکزی خارج از منزل قرار دارد، اثرات ناشی از آن مانند گرما و صدا وجود ندارد گرد و خاک دوباره به محیط باز نمی گردد. ذرات از راه لوله کشی از منزل خارج شده و پس از فیلتر شدن وارد هوای آزاد می شود.

2- قدرت مکش فوق العاده : جارو مرکزی قدرت مکش زیاد و ثابتی دارد. هوا با سرعتی معادل ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت بدون وقفه در لوله ها جریان دارد و این امر در نتیجه شکل مخروطی خرطومی است (عرض بیشتر ورودی نسبت به نازل) و هیچ چیز مانع عبور جریان هوا نمی شود.

3- طراحی ارگونومیک : بیشتر مردم در هر ماه چند ساعتی از وقت خود را صرف نظافت با جاروبرقی می کنند، از این رو نحوه حرکت، انعطاف پذیزی و طریقه به دست گرفتن آن اهمیت پیدا می کند. دسته هایی که برای جاروبرقی مرکزی طراحی و ساخته شده اندروکشی از جنس پلاستیک نرم داشته که آن را سبک و انعطاف پذیر ساخته است. هم چنین ساختار آن از نوع تلسکوپی است و طول آن به راحتی قابل تنظیم است.

4- محل نصب : جاروبرقی مرکزی به راحتی و در همه جای ساختمان قابل نصب است و تنها دو بار در سال و برای خالی کردن آن نیاز است به آن مراجعه کرد. بهترین حالت برای جاروبرقی نصب در محوطه بیرونی خانه است، زیرا فیلترها می توانند با هوای آزاد ارتباط داشته باشند. لوله کشی ها به سرعت انجام می شده و با چسب به طور کامل عایق کاری می شود، این لوله ها کاملا مخفی و خارج از دید هستند. لوله گذاری می تواند در پشت بام، بالای قفسه، مجراها، ستون ها، آشپزخانه و زیرزمین انجام شود.

 

نصب جارو برقی مرکزی

5- انتخاب ترکیبات مختلف : جاروبرقی های مرکزی برای استفاده در خانه هایی با مدل های مختف و با متراژهای ۱۰۰،۱۵۰، ۲۵۰ و ۵۰۰ متری مناسب هستند. جهت سهولت کار مشتریان، کیت های نصب را عرضه نموده که شامل وسایل ضروری یعنی خود دستگاه، خرطومی، دسته، کلیه لوازم جانبی، لوله ها و بست ها می باشد.

6- درحالی که جاروبرقی های معمولی صدای بسیار زیادی تولید می کنند، جارو برقی مرکزی کاملا بی صدا عمل می نماید و بنابراین ارتباط کاربر با محیط حفظ خواهد شد.

7- یک دیگر از کاربردهای جاروبرقی مرکزی قابلیت جمع آوری موی حیوانات خانگی است به صورتی که هیچ اثری از آن ها باقی نمی گذارد و در نتیجه امکان بروز حساسیت کم می شود.

8- این جارو قابلیت مبارزه با آسم، اگزما و انواع آلرژی را دارد.

9- با داشتن خرطومی ۹ متری مشکلی برای نظافت گوشه و کنارها وجود ندارد.

10- به وسیله آن می توان پله ها را نیز به راحتی تمیز نمود.

انواع دسته‌های جارو مرکزی

تمامی دسته ها با در نظر گرفتن بهترین ارگونومی، کیفیت و ظاهر زیبا طراحی شده اند و همه دستگاه ها و دسته های جاروهای مرکزی با یکدیگر سازگار هستند. مشتریان می توانند بر طبق سلیقه و نظر خود دستگاه و دسته مورد نظر را انتخاب کنند. جاروبرقی مرکزی این اطمینان را به مصرف کنندگان خواهد داد که بهترین عملکرد را ارائه می دهد. انواع دسته‌های جاروی مرکزی عبارتند از:

1- دسته کنترل استاندارد

به محض اتصال به ورودی، جاروبرقی به صورت اتوماتیک روشن و خاموش می شود و هیچ گونه وضعیت کنترلی دیگری وجود ندارد.

2- دسته کنترل بی‌سیم

دسته کنترلی با صفحه LED، با روشن و خاموش شدن سریع، اطلاعاتی ارائه می کند که خطایی به وجود آمده و یا نیاز به خاموش شدن دارد. مواردی مانند خالی شدن ظرف خاکروبه، تمیز شدن فیلتر، مسدود شدن جریان هوا، فعالیت بیش از حد، نیاز به سرویس و غیره.

3- دسته کنترل Deluxe

دسته کنترلی مجهز به صفح نمایش Deluxe به طور مستقیم موقعیت هایی را مانند زمان خالی شدن مخزن، تمیز کردن فیلتر، مسدود شدن هوا، زمان سرویس، حرارت غیر عادی و … نشان می دهد.

کاربران گرامی :

تیم فنی مهندسی و خدماتی تاسیسات مهندسی کاشان، آماده ارائه بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات در این زمینه به شما بزرگواران می‌باشد. جهت دریافت مشاوره یا بهره‌مندی از خدمات ما، با شماره 09131615848 تماس حاصل فرمایید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  سبد خرید

  ورود